top of page

adidas Mağazaları Mercado İş Birliğiyle Sanatla Buluşuyor

Derya Geylani Vuruşan, The Original Splash, 2023, Cam Üfleme

adidas Zorlu ve İstinyePark mağazaları, yaratıcı potansiyeli ve enerjiyi ön plana çıkaran iş birlikleriyle sanatla buluşuyor. Mercado’nun yaratıcı kurgusuyla, 4 sanatçı ile birlikte gerçekleştirilen özel iş birlikleri kapsamında ortaya çıkan eserler, şehrin dinamik yapısını, tarihini ve spor kültürünü yansıtarak, mağazalara özgün bir atmosfer katıyor.


Studio Pinprick sanatçı ikilisi Hayrettin Taşkaya ve İsmail Dönmez'in adidas Zorlu için gerçekleştirdiği "B3 Floor" adlı çalışma, Zincirlikuyu'nun çeşitli noktalarını birbirine bağlayan karmaşık ağdan ilham alıyor. Metaforik olarak beyaz tavşanı takip etmeyi simgeleyen dünya, her bireyin benzersiz rotasını ve sınırsız potansiyelini kutluyor. Esasında bir labirent olan bu eser, fiziksel ve düşünsel dünyalar arasında keşfedilecek sonsuz olasılıkları temsil ediyor.
Hayrettin Taşkaya & İsmail Dönmez / Studio Pinprick B3 Floor, 2023, Punch
Cam sanatçısı Derya Geylani Vuruşan'ın "The Original Splash" adlı çalışması, İstanbul'un eşsiz doğasını ve dinamik yapısını cam sanatıyla buluşturuyor. İstanbul Boğazı’na düşen su sıçramalarından ilham alan sanatçı, camın kırılganlığı ile suyun akışkanlığını birleştirerek şehrin enerjisini ve karmaşıklığını eşsiz bir şekilde ifade ediyor. Eser, İstanbul'un benzersizliğini takdir edenlere sürekli ilham kaynağı olma vurgusuyla büyüleyici bir anlatıyı adidas İstinyePark’ta sunuyor.

Eda Çağıl Çağlarırmak'ın "Runners at Grand Bazaar" adlı duvar resmi, Kapalıçarşı'nın zengin tarihini ve kültürünü yansıtarak, İstanbul'un büyüleyici ruhunu resmediyor. Sanatçının adidas Runners ekibini Kapalıçarşı'nın renkli dokusu içine yerleştirdiği çalışma, koşunun insanın içinde taşıdığı evreni ve topluluk olmanın canlılığını vurguluyor. İstanbul'un mirasını modern canlılıkla birleştiren eser, birlikte koşmanın güçlü bir birliktelik duygusu yarattığına dikkat çekiyor. MuralEast iş birliği ile hayata geçen eser, İstinyePark mağazası koşu deneyim alanında bulunuyor.
Eda Çağıl Çağlarırmak, Runners at Grand Bazaar, 2023, Mural
Ece Haskan'ın adidas İstinyePark’ta sergilenen "Land of Sports" adlı duvar resmi, Türkiye'nin

sporcularının başarı hikayelerini anlatarak, sarsılmaz özveri ve mükemmellik arayışını kutluyor. Farklı branşlardaki sporcuların ikon haline geldiği eser, sporun engelleri aşmadaki potansiyelini resmediyor ve sporcuların azmiyle motive edici bir görsel deneyim sunuyor.
Ece Haskan, Land of Sports, 2023, Mural
Bu özel iş birlikleri, herkesi adidas mağazalarında şehrin ruhunu ve yaratıcılığını deneyimlemeye davet ediyor.Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page