top of page

Jean Jullien, Le Bon Marché’yi Hackledi


Fotoğraflar: NouNou

Colette'in eski kreatif direktörü ve Just an Idea ajansının kurucusu Sarah Andelman, Paris'teki Le Bon Marché Rive Gauche mağazasında dev bir hibrid mağaza sergisi açtı. "Mise en Page" adını taşıyan proje, ajans Phamily First, Koreli marka NouNou ve Fransız sanatçı Jean Jullien iş birliğiyle gerçekleştirildi.

Jean Jullien, NouNou'yu tasarımcı Jae Huh ile birlikte 2006 yılında, ikilinin Central Saint Martins'de okurken tanıştıkları dönemde kurdu. Bir markanın aksine yaratıcı bir etiket olarak başlayan NouNou, Tokyo'dan Paris'e sergilenen sofra takımları, ev eşyaları ve gezici enstalasyonlardan oluşan eksiksiz bir ürün yelpazesine dönüştü.
Ziyaretçiler içeri girdiklerinde, Jean Jullien'in elinde bir kitap taşıyan ve mağazanın ortasında iki boyutlu devasa bir totem gibi duran, zemin seviyesinden tavana kadar uzanan devasa mavi bir heykel tarafından karşılanıyor. Yürüyen merdivenlerin hemen karşısında yer alan ikinci bir heykel, sanki kütüphanesindeki bir kitaba uzanan bir insanı taklit edercesine, kollarını mekânın iç dükkânlarına doğru uzatmış bir şekilde yerleştirilmiş.


İkinci katta yer alan NouNou ve Phamily First, Jullien'in grafikleriyle kaplanmış sofra takımları, cam eşyalar, şaraplar ve yemek için gerekli malzemelerden oluşan seçkin bir seçkiyle sürükleyici bir kafe sergiliyor.
Commenti


I commenti sono stati disattivati.
bottom of page