top of page

Forward Festival Berlin 2024'ün Medya Partneriyiz


Fotoğraf: Niklas Schnaubest

Mercado olarak yaratıcı endüstrinin köklü buluşma noktası Forward Festival Berlin 2024’ün resmi medya partneriyiz. 29-30 Ağustos tarihlerinde Berlin’de gerçekleşecek etkinlik kapsamında yaratıcı endüstrinin önde gelen isimleriyle ilham dolu iki gün geçireceğiz.


Forward Festival, Berlin'in yaz aylarında ilk kez dijital sanat, hareket tasarımı, grafik tasarım, tipografi, fotoğrafçılık ve çok daha fazlası gibi çok çeşitli alanlardan 40'tan fazla uluslararası üst düzey yaratıcıdan oluşan bir kadroyla Haus der Kulturen der Welt'e geri dönmeye hazırlanıyor. Üç sahne boyunca, konuşmacılar disiplinlerarası ilhamın yanı sıra yaratıcı süreçlerine dair içgörüler sunarken, sanat ve yaratıcılıkta yapay zeka, gelecekteki diğer trendler ve uygulamalı yaklaşımın önemi gibi endüstrinin en sıcak konuları hakkında konuşacaklar.


Yapay zekanın yaratıcı endüstri ve özellikle her alandan tasarımcılar için rolü, festivalin konuşmalarının ana konusu olacak. Berlin merkezli Tayvanlı CGI Sanatçısı Ariel Lu gibi tanınmış kreatifler, Houdini'yi ana araç olarak kullanarak çalışmalarındaki kırılganlığın gücüne işaret ederek izleyicileri büyüleyecek. GRIFStudio'nun kurucusu öncü grafik tasarımcı Shane Griffin, grafik ve iç tasarım gibi çeşitli yaratıcı alanlarda inovasyon yoluyla tasarımın nasıl şekillendirileceğini tartışacak. İlerlemeden güç alan ve gelecekten ilham alan Londralı yaratıcı stüdyo Future Deluxe, yaratıcı stüdyonun tasarım, teknoloji ve hareketli görüntüyü bir araya getirerek arzulanan görsel deneyimler yaratan çalışmalarını inceliyor. İleri teknoloji ile yaratıcılık alanının entegrasyonu, festivalin çeşitli programının sunduğu sayısız etkinlik arasında öne çıkacak bir vurgu olarak bekleniyor. Max Siedentopf, Nicole McLaughlin, Viktor Hammarberg, Yuko Shimizu, Kelly Anna, Mélanie Courtinat, Johanna Jaskowska, Olf, Pitch Studios ve Hugo Hoppmann gibi kreatiflerin yer alacağı festivale dair öne çıkanları ve röportajlarımızı Instagram hesabımız üzerinden takip edebilirsiniz.Comentarios


bottom of page