top of page

Yeni Nesil Volvo Otomobillerde Unreal Engine KullanılacakVolvo Cars, Epic Games ile iş birliği yapıyor. Yeni nesil Volvo otomobillerde “Unreal Engine” kullanılacak, gerçek zamanlı fotorealistik görselleştirme teknolojisi sunulacak.


Volvo Cars, Epic Games ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde yeni nesil elektrikli otomobillerine fotorealistik görselleştirme teknolojisi getiriyor. İşbirliği kapsamında, yeni nesil Volvo otomobillerde Epic Games'in Unreal Engine oyun motoru yer alacak ve kabin içerisinde benzersiz, yüksek kalitede grafikler sunulacak.Epic Games, dünyanın en çok oynan oyunlarından biri olan Fortnite ile tanınan, lider bir interaktif eğlence ve yazılım şirketi. Epic Games’in geliştirdiği teknolojiler arasında, oyun dışında bir çok farklı endüstride kullanılan ve en gelişmiş gerçek zamanlı 3D oluşturma aracı olarak kabul edilen “Unreal Engine” de yer alıyor. Unreal Engine, Volvo Cars tarafından otomobillerin içinde dijital arayüzler geliştirmek ve grafikleri gerçek zamanlı olarak oluşturmak için kullanılacak.

Volvo Cars, Human Machine Interface’in (HMI) -İnsan Makine Arayüzü- geliştirilmesi için Unreal Engine'i kullanan ilk Avrupalı ​​otomobil üreticisi olacak. Ilk etapta, kabin içinde sürücüye bilgi ve eğlence özellikleri sunan ekranlardan biri olan Driver Information Module’e (DIM) -Sürücü Bilgi Modülü’ne- odaklanılacak.

Yeni nesil Volvo otomobillerin ekranlarında etkileyici ve çok yüksek kalitede grafikler yer alacak. Çok net görüntüler, zengin renkler ve yepyeni 3D animasyonlar bu alanda atılan ilk adımlar olurken, Volvo Cars yazılımcıları, Unreal Engine'in yardımıyla grafik sınırlarını daha da zorlamaya devam edecek.

Yeni nesil Volvo otomobilleri, Unreal Engine'i üçüncü nesil Snapdragon® Kokpit Platformlarının yüksek performanslı bilgi işlem gücüyle birleştirerek, grafik ve bilgi-eğlence sistemi performansında yeni bir standart belirleyecek. Sonuç olarak, Volvo Cars'ın yeni nesil bilgi-eğlence sistemi, bir öncekinden iki kat daha hızlı olurken, kabin içinde grafik üretimi ve işlemci hızı on kata kadar yükselecek.


Volvo Cars Ürünlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Henrik Green, "Müşterilerimize mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmak, güvenli ve kişiselleştirilmiş bir sürüşe katkıda bulunmak için otomobillerimizde zengin, etkileyici ve hızlı bir görselleştirmeye ihtiyacımız var. Otomobillerimizde Unreal Engine'i çalıştırmak bunu mümkün kılıyor ve bir Volvo'nun içinde vakit geçirmeyi daha da keyifli hale getiriyor." dedi.

Volvo Cars, Unreal Engine yardımıyla geliştirilen grafiklere sahip ilk otomobili bu yıl içerisinde tanıtacak. Yeni nesil tam elektrikli Volvo otomobillerin ilki olan bu model, şirketin tam elektrikli modellerinin amiral gemisi olacak. Volvo Cars, 2030 yılı itibariyle sadece elektrikli otomobil satmayı hedefliyor.

Volvo Cars yazılımcıları, güvenliği her zaman ön planda tutarken bu ve diğer yazılım odaklı teknoloji platformları için yeni uygulamalar keşfetmeye devam ediyor. Şirket, yeni Volvo otomobillerinde diğer teknoloji alanlarını da geliştirmek için Unreal Engine'i bir fırsat olarak görüyor. Volvo Cars, on yılın ortasına kadar otomobillerindeki tüm yazılımların yarısını kendi bünyesinde geliştirmeyi hedefliyor ve yazılım geliştirme alanında yoğun bir işe alım politikası uyguluyor. Şirket, yazılımcılar ve kodlamacılara, heyecan verici ve çığır açan sayısız yeni uygulama ve platform üzerinde çalışma fırsatı sunuyor.Comentários


bottom of page