top of page

Ece Ağırtmış

Sanatçı, Firuzağa


Mahallende üretmeyi veya imgelemeyi sevdiğin yer neresi?

Solo sergimin hazırlığı boyunca Eksibir’de üretimlerimi gerçekleştirdim. Oranın sakin bir sokakta, izole oluşu üretimlerimi de oldukça pozitif etkilemişti. Bunun dışında Cihangir’deki kahve dükkanlarında üretimlerim için not almayı ve eskiz yapmayı çok seviyorum.


Günlük rutininde izlediğin belirli bir rota var mı?

Genelde her gün ya Kadıköy’e kırtasiyeye ve marangoza gidiyorum ya da kahve dükkanlarında fikir üretmek için Cihangir’de oluyorum. Bazı zamanlarsa Sıraselviler’de Pilot Galeri’ye uğruyorum. Sonrasında dönüp üretimlerime devam ediyorum.Yaratıcılık kültürüne ilham veren ikonik adidas tasarımı hangisi?

adidas Originals’ı genel olarak çok beğeniyorum. Bana küçüklüğümde hep gördüğüm Karşıyaka’daki paten pistlerini, kaykay rampalarını, sokak murallarını anımsatıyor. Bu da benim her zaman ilham aldığım bir konsept. En son olarak da Gucci ve Adidas kolaborasyonunu çok beğenmiştim. Spesifik olarak da Superstar modelini epey seviyorum.


Beyoğlu'nda ilham tazelemek için kapısını çaldığın üretici komşuların kim?

Beyoğlu’nda en çok kapısını çaldığım kişi Çinili Han’da müzik stüdyosu olan Arsan Salaryfar. Bu stüdyoda paylaşımlı olarak 3 kişiler. Ozan Kınasakal ve Adham Farid ile birlikte üretimlerini burada gerçekleştiriyorlar. Çalışkanlıkları, yaptıkları işi bu kadar sevmeleri, farklı alanlarda olsak bile bana çok ilham veriyor.Comments


bottom of page